כל אחד מאיתנו ירצה להשאיר אחרי לכתו, בסיס מסוים לבני משפחתו או חבריו. בסיס זה יכול להיות מגולם בכסף, נכסים, זכויות קניין ועוד. אנחנו נעשה זאת באמצעות הפקדת צוואה אצל עורך דין או גורם מוסמך אחר, אשר עם הסתלקותנו מהעולם, היא תיפתח ואז יקבע כיצד אנחנו ביקשנו לחלק את הירושה.

במידה ולא הסדרנו זאת באמצעות צוואה הרי שיש להוציא צו ירושה, זהו צו זה הינו משפטי ומוצא מטעם רשם ירושות, ומטרתו להסדיר את חלוקת הנכסים והכספים של נפטרים אשר לא השאירו אחריהם צוואה. מצב זה יכול להתרחש ממספר סיבות, ראשית, מוות פתאומי (פיגוע, תאונה), שנית, חוסר רצון של הנפטר להשאיר צוואה מסיבות שונות, שלוש, מצב בו אין יורשים ולכן גם לא נכתבה צוואה.

איך מוצאים צו ירושה
חשוב להבהיר הרעיון של צו ירושה הוא לקבוע מי הם היורשים הלגיטימיים, ומה יהיה חלקם בעיזבון שהותיר הנפטר. הצו לא קובע מה בדיוק הם יקבלו. בשביל להוציא צו ירושה יש לפנות אל רשם ירושות, להגיש בקשה, או לפנות אל בית דין רבני שיעשה זאת. מי יכול להגיש את הבקשה? למעשה כל אחד שיש לו עניין בעיזבון, הן כיורש, הן כמנהל עיזבון וכן כנושה, במקרה והנפטר חייב כסף.

את הבקשה ניתן להגיש הן באופן פרונטאלי והן באמצעות האינטרנט. בשביל להגיש את הבקשה יש להיות מיוצג על ידי עורך דין שמתמחה בתחום, יש להגיש בקשה רשומה, תצהיר שמסביר את פשר הבקשה, יש לשלם אגרה על בקשה למתן צו ירושה, וכן במקרה ויש מי שהסתלק מהירושה, כלומר מוכן שלא לקחת חלק ממנה, עליו להגיש תצהיר מקורי חתום, בשביל שהוא לא ייקח חלק בעניין.

אחרי שמגישים בקשה לרשם ירושות, ניתנים 14 ימים למתן התנגדויות לפתיחת צו ירושה, במידה ולא הוגשו התנגדויות, הרי שיינתן צו ירושה ויהיה ניתן לחלק אותה. חשוב לומר, בשביל להימנע ממצב כזה, מומלץ ורצוי לבצע הפקדת צוואה כמו שצריך, ולא להסתמך על כך שבית המשפט יקבע בנושא. כך אנחנו פוטרים את בני המשפחה והחברים מתהליכים ממושכים ולא נעימים.

אם אתם מחפשים ארגון שיעזור לכם בעניין, אתם מוזמנים לפנות אלינו. ארגון בדרכי עומד לצד משפחות אשר מבקשות להגיש צו לרשם ירושות, אצלנו תקבלו הסבר איך מוציאים צו ירושה ואנחנו נעזור לכם להוציא אותו בהקדם, על מנת שתוכלו לחלק את העיזבון בהקדם. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
צו ירושה ברבנות

הסכם "שומר גוף"

הינו סימן מסחר רשום.

צור קשר: