אחד הנושאים הרגישים ביותר הקיימים ביחסים בין אנשים קרובים, הוא נושא הירושה. אנחנו מכירים את זה בקרב משפחות רבות, אשר התפרקו ויחסיהם נהרסו בגלל תהליכי ירושה שלא בוצעו כנדרש או לחילופין, בוצעו לא כצפוי. על כן כאשר אתם מבקשים להוריש את רכושכם וכספכם, מוטב שתוודאו קודם לכן שאתם רושמים צוואה כנדרש ובאופן שיתאים לציפיות של בני המשפחה.

על מנת להוריש ירושה לבן או בת הזוג וכן לילדים או לכל גורם אחר, עליכם לרשום צוואה מסודרת לה צריכים להיות עדים אשר יאמתו שכתבתם את הצוואה באופן חופשי (העדים לא יכולים להיות חלק מהצוואה). הצוואה צריכה להיות חתומה על ידי עורך דין.

במסגרת הצוואה אתם יכולים להוריש כל מה שאתם רוצים למי שאתם מעוניינים. כיום ניתן להוריש לא רק כסף,רכוש ונכסים אלא גם חומר גנטי, כגון זרע, ביציות או עוברים, זאת במסגרת צוואה ביולוגית. הרעיון הוא, אם אתם מעוניינים להמשיך לקיים חיים דרככם, הרי שעליהם להכין צוואה ביולוגית באמצעות עורכי דין, וכך החומר הביולוגי שלכם יישמר וביום בו תלכו לעולמכם הוא יעבור למי שביקשתם להוריש אותו. חשוב לציין שצוואה ביולוגית ניתנת הרבה פעמים על ידי אנשים אשר נמצאים בסיכון גבוה, כגון, אנשי כוחות הביטחון, כבאים, אנשים אשר יש להם מחלה, ספורטאי אקסטרים ועוד.

דוגמא אחרת לצוואה שיש לפעול בחוכמה בשביל שהיא תהפוך לירושה כפי שאתם מעוניינים, היא של נכסים החתומים בטאבו. במקרים אלו עליכם להגיש בקשה לרישום הורשה במשרד המשפטים. מדובר על בקשה חתומה על ידי עורך דין או על ידי מנהל עיזבון. על מנת שהבקשה תאושר יש להגיש מסמכים מתאימים אשר מוכיחים שאכן אפשר לקיים אותה. זה נכון גם למקרה של הסכם חלוקת עיזבון בין מספר גורמים.

חשוב להבהיר, צו ירושה ברבנות או צו ירושה אשר מתבצע בצורה אחרת, חייב להיות מוסדר בצורה מוחלטת, על מנת להימנע ממצב בו הירושה תישאר ללא יורשים. זו גם הסיבה שרצוי למנות אדם אשר יקבע לגביה ויפעל למימוש הצוואה ברגע שאתם מסתלקים מהעולם.

משרד בדרכי מעסיק עורכי דין מהשורה הראשונה אשר ישמחו לעבוד איתכם על נושא זה מהרגע הראשון. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ולקבל מאיתנו את כל המידע הנדרש אודות צוואה רגילה וכן לגבי צוואה ביולוגית. הצוות שלנו ישמח לעזור לכם בנושא זה כמו בנושאים אחרים שקשורים לירושה.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
המתת חסד בעד ונגד

הסכם "שומר גוף"

הינו סימן מסחר רשום.

צור קשר: