אחד התחומים הרגישים ביותר בעולם המשפט הוא דיני משפחה וירושה. חלוקת העיזבון עלולה להפוך להתגוששות באולמות בתי המשפט כשאחד הצדדים המומים מחלקם הזעיר בירושה, העדפת בן משפחה אחד על פני אחר ולעתים אף נישול מהירושה. וכך האנשים הקרובים ביותר זה לזה, שעדיין באבל על האובדן המשפחתי שחוו, נכנסים גם לריב ביניהם שעלול להיות מכוער באמת. זה קורה גם כשיש דירה בירושה, וערכה יכול לעלות על סכום כסף שקיבל יורש אחר, או שירשו אותה יותר מאדם אחד ויש חוסר הסכמה באשר למימושה.
 
אין כמעט מי שלא חולם על קבלת דירה בירושה, אך חשוב לציין כי זוהי פעולה משפטית מורכבת. חשוב לציין כי זו אינה עסקת מכירת מקרקעין, ולכן היא אינה חייבת במס מכיוון שבישראל אין מס עיזבון. אולם מהו הדין במקרה שהיורש מעוניין לממש את הנכס ולמכור את הדירה, או שמדובר במספר יורשים שמעוניינים לקבל כסף ולחלוק בו? איך מתבצעת חלוקת ירושה?
 
בשל מורכבות העניין וחוסר הידע של רוב היורשים בכל ענייני ירושה, מומלץ להיעזר בעורך דין המתמחה בתחום. זכרו כי כדי להסדיר את זכויותיכם כיורשים יש לבצע רישום ירושה בטאבו. הדבר חשוב במיוחד אם בכוונתם למכור את הנכס וליהנות משוויו הכספי. הדבר לא ניתן לביצוע אם התהליך לא בוצע. כדי לבצע אותו נכון וללא טעויות שיגררו הוצאות נוספות ובזבוז זמן, מומלץ להיעזר בעורך דין מומחה בתחום.
 
קבלת דירה בירושה מובילה פעמים רבות לשינוי חלוקת ירושה. אם אתם רוצים לדעת עוד על ענייני ירושה, אנו מזמינים אתכם לפנות למשרדי בדרכי. נשמח לעמוד לרשותכם בטלפון, לענות לכם על כל שאלה ולהציע לכם עזרה בכל תחום ובכל עניין שקשור לנושא ולהעניק לכם את כל הכלים העומדים לרשותנו. במשרדי בדרכי צברנו הבנה עמוקה בכל הקשור לנושא דירה בירושה, ונשמח לעשות עבורכם מקסימום מאמץ לחלוקת עיזבון מהירה בלי שום מקום לטעויות.
 

הסכם "שומר גוף"

הינו סימן מסחר רשום.

צור קשר: