​​כל יהודי שחי במדינת ישראל ומעוניין להינשא בה שלא כדת משה יודע שהדבר אינו אפשרי. גם מי שכן מעוניין בנישואים דתיים לא בטוח שהוא עומד בכללי ההלכה שעל פיהם קובעת הרבנות. זוגות חד מיניים ופסולי חיתון מסיבות שונות לא יכולים להינשא בישראל ואחד הפתרונות למתן תוקף רשמי למערכת היחסים בין בני הזוג הוא הסכם לחיים משותפים.
 

תפקידו של הסכם לחיים משותפים הוא לאפשר לבני הזוג להסדיר באופן חוקי ורשמי את הבעלות על הרכוש שצברו לפני המועד שבו החלו בחייהם המשותפים כתא משפחתי. באמצעות הסכם כזה מתקבלת הכרה מלאה במערכת היחסים של בני הזוג.

 

כחלק מכך במצבים מסוימים כדאי רק לערוך הסכם יחסי ממון, שמסדיר את כל מה שקשור בפן הכלכלי ביחסים בין בני הזוג. ההסכם מסדיר את כל מה שסובב סביב יחסי ממון בין בני זוג, וכולל כולל את חלוקת הרכוש שנצבר לפני הכניסה לחיי הנישואים וכן כיצד יחולק הרכוש המשותף שנצבר במהלך החיים המשותפים. ניתן לכלול בו גם חלוקת משמורת על הילדים, תשלום המזונות וחלוקת התשלומים הנוספים בין הצדדים. בחוזה קובעים בני הזוג חלוקת רכוש במקרה של פרידה ובכך תורם ליחסים בריאים בין בני הזוג, ללא חששות מכניסתם של אינטרסים כלכליים למערכת היחסים.

 

נכון, רובנו מעדיפים שלא לחשוב על מכשולים שעמם נצטרך להתמודד בעתיד, בוודאי שלא ביום שבו מכריזים על תוקף רשמי לחיים משותפים שהוא יום משמח ומרגש. אבל כדי למנוע מריבות עתידיות, מומלץ להסדיר יחסי ממון בין בני זוג כשהכול עדיין זורם ונעים, תתפלאו לשמוע כמה שלווה וראש שקט זה מעניק למערכת היחסים.

 

הסכם לחיים משותפים יכולים לכתוב בני הזוג בעצמם או להסתייע בעורכי דין המתמחים בתחום. צוות המשרד שלנו ישמח לסייע לכם בניסוח הסכם שמתאים עבורכם. הסכם לחיים משותפים הוא נרחב יותר מרק הסכם יחסי ממון, מכיוון שהוא נוגע לתחומים רחבים הרבה יותר מנושאים כלכליים, ומסדיר גם את סוגיות המגורים, הילדים, החינוך, ופתרון עתידי לסכסוכים אפשריים. במשרד "בדרכי" אנו ערים לכל הדקויות והדגשים שהסכם כזה צריך לכלול וצברנו ניסיון רב בעריכת הסכמים כאלו ונשמח לכתוב אתכם הסכם שיהיה רשת ביטחון לעתיד משותף יציב וטוב.

 

הסכם "שומר גוף"

הינו סימן מסחר רשום.

צור קשר: