מדינת ישראל מאפשרת כיום רק נישואים דתיים, דבר המונע מקבוצות נרחבות באוכלוסייה מלהינשא בארץ. סובלים מכך בעיקר זוגות חד מיניים, אך גם פסולי חיתון מסיבות שונות, וכמובן כל מי שאינו רוצה במעורבות הממסד הדתי בטקס החתונה ומעוניין להינשא בחתונה אזרחית. לזוגות כאלה, שלא יכולים או לא רוצים להינשא כדת משה וישראל, מומלץ לערוך הסכם לחיים משותפים.
 
הסכם לחיים משותפים מאפשר לבני הזוג להסדיר באופן חוקי ורשמי את הבעלות על הרכוש שבני הזוג צברו לפני המועד שבו החלו בחייהם המשותפים כתא משפחתי. באמצעות הסכם כזה מתקבלת הכרה מלאה במערכת היחסים של בני הזוג.
 
הסכם לחיים משותפים נקרא גם הסכם זוגיות. לזוגות חד מיניים ולכל מי שלא מעוניין לעמוד תחת חופה מומלץ לערוך הסכם כזה, ולכלול בו כל נושא שבני הזוג רוצים להסדיר למהלך תקין של חיי הזוגיות שלהם, להגדיר ולפרש וכן לכלול פתרונות לכל תרחיש עתידי שעלול לגרום למחלוקות עתידיות בין בני הזוג.
 
נכון, ההחלטה על מתן תוקף רשמי לחיים משותפים היא רגע משמח ואף אחד לא רוצה לחשוב על עתיד קודר ומלא סכסוכים. אבל הסטטיסטיקה מראה שאחד מכל שלושה זוגות מסיים את מערכת היחסים בשלב מסוים, והסכם זוגיות מונע את כאב הראש וכאב הלב הכרוכים במאבקים.
 
את ההסכם לחיים משותפים יכולים לכתוב בני הזוג בעצמם או להסתייע בעורכי דין המתמחים בתחום. צוות המשרד שלנו ישמח לסייע לכם בניסוח הסכם שמתאים עבורכם. זהו הסכם נרחב יותר מהסכם ממון רגיל, מכיוון שהוא נוגע לתחומים רחבים הרבה יותר מנושאים כלכליים, ומסדיר גם את סוגיות המגורים, הילדים, החינוך, ופתרון עתידי לסכסוכים אפשריים.
 
במשרד "בדרכי" אנו ערים לכל הדקויות והדגשים שהסכם כזה צריך לכלול וצברנו ניסיון רב בעריכת הסכמים כאלו. צוות המשרד ישמח לענות לכם על כל שאלה ולעזור לכם לנסח הסכם שייתן לכם רשת ביטחון לעתיד משותף יציב וטוב. אתם רק צריכים להגיע אוהבים, אנחנו נדאג לכל השאר.

הסכם "שומר גוף"

הינו סימן מסחר רשום.

צור קשר: