הסכם לחיים משותפים

הסכם לחיים משותפים רלוונטי לכל הזוגות שלא נישאו באופן רשמי או שאינם יכולים להינשא כדת וכדין במדינה. הדבר נכון בעיקר לזוגות חד מיניים וכן גם לזוגות שאינם רוצים לעמוד תחת החופה. הסכם כזה מאפשר להם להסדיר באופן חוקי את הבעלות על הרכוש שצבר כל אחד מבני הזוג לפני המועד שבו החלו בחייהם המשותפים וכן מכיר באופן רשמי בזוגיות של השניים. את ההסכם יש לערוך בעזרת עו"ד, המתמחה בנושא ומכיר היטב את כל הסוגיות המשפטיות הרלוונטיות הקשורות לכך, כמו עורכת הדין ליאת שטיינברג. 

למי מיועד הסכם זה:

הסכם לחיים משותפים מיועד לכל אלה החיים בזוגיות, מבלי שיינשאו באופן רשמי. הדבר נכון לזוגות ידועים בציבור וגם לכאלה שלא. הסכם מסוג זה מיועד גם לזוגות חד מיניים, המעוניינים להסדיר באופן רשמי וחוקי את כל ענייני הרכוש שצברו לאורך השנים ועניינים זוגיים אחרים החשובים לא פחות, במיוחד לאחר שהביאו ילדים לעולם. מדובר בהסכם נרחב הרבה יותר מהסכם ממון, הנוגע בהיבטים נוספים מעבר לנושאים הכלכליים (הוא יכול לכלול, למשל, הסכם הורות משותפת ופרמטרים חשובים נוספים).  

מדוע ההסכם כל כך חשוב?
הסכם לחיים משותפים הינו מסמך משפטי לכל דבר הנכנס לתוקף לאחר החתימה עליו. בעוד שהסכם ממון מצריך אישור מיוחד כדי לקבל את תוקפו המשפטי, הסכם חיים משותפים איננו מצריך זאת, אך מחייב את אישורו מול בית המשפט לענייני משפחה או מול נוטריון. מכיוון שהעניין מקבל את תוקפו, בסופו של דבר, בבית המשפט, מומלץ לבקש את האישור עליו ישירות מול גורם זה כדי לחסוך עלויות וגם זמן. אחד היתרונות הבולטים של הסכם לחיים משותפים הוא היותו מסמך רשמי המכיר בזוגיות בין השניים, מה שהופך אותו כפתרון בעל חשיבות רבה לזוגות חד מיניים, שאינם יכולים לבצע רישום נישואין במשרד הפנים. יתרון נוסף הוא השקט הנפשי שמציע הסכם כזה. הסכם חיים משותפים מקנה לבני הזוג תחושה של בטחון וגם מונע סכסוכים ומאבקים, הצצים פעמים רבות לאחר פרידה וכחלק מחלוקת הרכוש בין השניים. בזכות ההסכם יודע כל אחד מהצדדים מהן זכויותיו, שנשמרות במלואן ברגע האמת, במקרה של פרידה.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
נישואין חד מיניים בישראל
 

הסכם "שומר גוף"

הינו סימן מסחר רשום.

צור קשר: