אנשים אשר כותבים צוואה, מעוניינים מן הסתם שביום מן הימים, כאשר בצער רב יסתלקו מהעולם, יהיה ניתן להביא לכדי מימוש צוואה שלהם. לשם כך מומלץ להם להפקיד את הצוואה אצל רשם ירושות.

הפקדת צוואה מתבצעת בכמה אופנים כפי שנראה מיד, אך לפני כן נסביר במה מדובר. כשאנחנו מחליטים לערוך צוואה בכתב יד או בכל צורה שהיא, הרי מישהו צריך לדעת מזה בצורה ברורה, מאחר והמנוח לא יכול להשיב, הרי נכון יעשה אם לפני מותו ידאג להפקיד את הצוואה אצל גורם מוסמך. על מנת שלא יווצר מצב שהגורם אצלו מפקידים את הצוואה, ייעלם, ישנה את הצוואה, ישתמש בה לצרכיו ועוד, הרי שניתנת אפשרות לבצע הפקדת צוואה אצל רשם ירושות.

חשוב לציין, לא רק המנוח מפקיד את הצוואה אצל רשם ירושות אלא גם עדים לצוואה בעל פה, צריכים להפקיד את הרישום שעשו לפיו דבריו אצל רשם ירושות. בדרך כלל מצב של צוואה בעל פה, נוצר כשבעל הצוואה לא יכול לכתוב אותה מסיבה כזו או אחרת, אז העדים אמורים להיות נאמניו ולקיים את ההפקדה עבורו. בכל מצב אחר, על כותב הצוואה להיות זה שמפקיד אותה.

הרעיון של הפקדת צוואה אצל רשם ירושות הוא מאוד פשוט. אחרי הסתלקותו של בעל הצוואה מהעולם, יש צורך לפתוח את הצוואה. ההפקדה שהוא ביצע אצל רשם ירושות יכולה לפתור מספר בעיות. ראשית, במידה ואין צוואה במקום אחר, אז פונים אל הרשם ומוציאים שם את הצוואה בשביל לבדוק מה ביקש המנוח וכיצד הוא ציווה שיחולק רכושו. שנית, אנחנו יכולים להשתמש בצוואה שהופקדה אצל רשם ירושות במקרה והוגשה בקשה למימוש צוואה והוגשה התנגדות למימוש זה. אז בית המשפט בודק האם יש צוואה אצל הרשם ובאיזו צוואה מדובר.

חשוב לומר, האם בעל הצוואה החליט לשנות או לבטל אותה, הוא יכול לבקש מרשם ירושות את הצוואה ואכן הוא יקבל אותה. זו זכותו המלאה לשנות או לבטל את הצוואה על פי בקשתו. במקרה כזה, הוא יכול להחליט האם להחזיר את הצוואה מתוקנת או לא.

אם אתם רוצים לדעת עוד פרטים אודות הפקדת צוואה וכן על מקרים של מימוש צוואה, זה הזמן לפנות לארגון בדרכי, הצוות שלנו ישמח לעמוד לרשותכם בכל מה שקשור לצוואות וירושות. אתם מוזמנים לפנות אלינו בהקדם ואנחנו נטפל בעניינכם כנדרש, בצורה הדוקה ומסורה., כפי שאתם מצפים. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
התנגדות לקיום צוואה

הסכם "שומר גוף"

הינו סימן מסחר רשום.

צור קשר: