אחד הנושאים הכואבים ביותר בקרב כל משפחה בה נפטר אחד מבניה או בנותיה, הוא נושא הצוואה. לכאורה מה שאמור היה להיות עניין פשוט, שבא לפתור את השאלה מה לעשות עם הכסף והנכסים שהשאירו אחריהם הנפטרים, הולך לא פעם לסאגה מתמשכת בשל התנגדות לקיום צוואה.

אנחנו מכירים דוגמאות של התנגדות לבקשת צו קיום צוואה מסיבות שונות, החל מטענה שהצוואה מזויפת, דרך טענות שהצוואה נכתבה בלחץ של גורם מסוים או שהצוואה מחולקת בצורה לא נכונה, מצב זה מתרחש בדרך כלל במשפחות שנמצאות בסטטוס מסוים, גירושים, ילדים מחוץ לנישואין, סכסוך פנימי ועוד. לא פעם מתברר עם פתיחת הצוואה שהדברים אשר נראו על פני השטחים, השטח והשלווה, לא היו כך בהכרח, למשל, כשאב או אם המשפחה מעדיפים בצוואה בן או בת מסוימים על פני השאר. במצב כזה, יכולות לפרוץ מריבות משפחתיות אשר יפרקו את המשפחה.

בשביל להגיש התנגדות לקיום צוואה, יש לפנות אל עורך דין שייצג אתכם בבית המשפט ויגיש בשמכם התנגדות. על מנת שיהיה ניתן לקבל את ההתנגדות, יש להוכיח שקיימת צוואה מאוחרת לזו שנפתחה, שנפלו פגמים בצוואה, הוכחות לכך שבעל הצוואה התכוון למשהו אחר ורצונו האמיתי לא בא לכדי מימוש בצוואה, וכן במקרים בהם התברר שהופעל לחץ על כותב הצוואה. זה יכול להיות לחץ חיצוני וזה יכול לחץ על ידי אחד הנהנים בצוואה.

על פי החוק, יש להגיש התנגדות תוך 14 יום ממועד פרסום הגשת הבקשה, ההתנגדות תכלול כאמור מכתב מנומק להתנגדות, מסמכים רלוונטיים שמספקים הוכחות להתנגדות ותצהיר מאומת בפני עורך דין על כך. כמו כן יש לשלם אגרה על התנגדות.
חשוב לומר, מרגע שמוגשת בקשת צו קיום צוואה, יש 14 יום להתנגד לה, במידה וחולף זמן זה ולא הוגשו התנגדויות ניתן לבצע את הצוואה כלשונה. במידה ומוגשת התנגדות יתחיל הליך משפטי במהלכו יבוצע מינוי מנהל עזבון שיהיה אחראי עליו עד שיקבע כיצד לנהוג איתו. המינוי יתבצע על ידי בית משפט.

אם אתם מחפשים מומחים שמבינים ומתמחים בתחום של צוואה ובפרט בהגשת בקשות והתנגדות לצו קיום צוואה, אתם מוזמנים לפנות אלינו, ארגון בדרכי ישמח לעמוד לעזרתכם בכל עניין ועניין. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ואנחנו נדאג לספק לכם את כל המידע והכלים הנדרשים ובפרט גם נדע להסביר לכם כיצד לנהוג עם הגשת בקשה והתנגדות לצוואה. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
בדיקת צו קיום צוואה

הסכם "שומר גוף"

הינו סימן מסחר רשום.

צור קשר: