בעבר הם היו בארון, אבל כיום קיימים עשרות אלפי זוגות חד מיניים בישראל שחיים ביחד ולא מסתפקים רק בתא הזוגי אלא מעוניינים להקים משפחה ולהביא ילדים בעולם. משפחות חד מיניות סובלות בישראל מאפליה, בראש ובראשונה מתוקף העובדה שלא קיים בישראל חוק נישואים חד מיניים, ובני זוג מאותו המין לא יכולים להינשא זה לזה או זו לזו.
 
בני זוג מאותו המין שמעוניינים לממש את אהבתם צריכים להרחיק אלפי קילומטרים מעבר לים, למדינות באירופה או באמריקה שמאפשרות נישואים שכאלו גם למי שאינו מתגורר בתחומי המדינה, כמו למשל דנמרק, הולנד, בריטניה, ארה"ב או קנדה, ומדינות נוספות. לאחר מכן הם יכולים לגשת עם תעודת הנישואים למשרד הפנים, שמחויב להכיר בנישואיהם בעקבות בג"ץ שהוגש נגד מנהל האוכלוסין במשרד הפנים.
 
אפשרות נוספת לזוגות חד מיניים בישראל היא להיחשב לידועים בציבור, מעמד חוקי הדומה לאלה של זוגות נשואים. במצב כזה כדאי לכרות הסכם מחייב בנוגע ליחסים בין בני הזוג, הסכם שמגדיר את זכויותיהם וחובותיהם כמו למשל בנושא גידול הילדים או תשלום מזונות, על מנת למנוע בעיות בעתיד במקרה של אי הסכמות או פירוק התא המשפחתי.
 
הסכמים בעלי תוקף משפטי חשובים במיוחד במקרים של ילדים להורים חד מיניים. כיום קיימות אלפי משפחות חד מיניות, שבהן זוגות חד מיניים בישראל מגדלים ילדים ביחד לשני אבות, או שתי אמהות. הורים להט"בים בישראל מביאים בדרך כלל ילדים באמצעות הליך פונדקאות בחו"ל, או באמצעות הסכם עם אישה או גבר מחוץ למערכת היחסים, באמצעות הסכמי גידול וראייה.
 
בעוד שלא קיים חוק נישואים חד מיניים וזוגות חד מיניים בישראל לא יכולים להינשא, במקרה של פרידה ניתן לעבור הליך גירושין בבית המשפט לענייני משפחה. באופן כזה נשמרות כל הזכויות של בני הזוג וחשוב מכל - זכויותיהם של ילדים להורים חד מיניים, בהתאם למה שקובע החוק ולמה שמופיע בהסכם החיים המשותפים שערכו בני הזוג עם תחילת חייהם המשותפים.
 
עורכת הדין ליאת שטיינברג מומחית ובקיאה בנושא נישואים חד מיניים בישראל, ולכן מומלץ לפנות אליה כדי להסדיר את החובות והזכויות של בני הזוג במערכת המשפחתית החד מינית. פנו אלינו בצוות "בדרכי" כדי שתוכלו לישון טוב בלילה, בידיעה שזכויותיכם נשמרות גם כשאתם מאוהבים, וגם במקרה הפחות נעים של פרידה.

הסכם "שומר גוף"

הינו סימן מסחר רשום.

צור קשר: