למרות שעדיין אין בישראל הכרה מלאה ושוויון זכויות מלא לחברי הקהילה הגאה, כיום קיימים עשרות אלפי זוגות חד מיניים בישראל שמקיימים תא משפחתי משלהם. בעוד שישנם גני ילדים שכבר עורכים טקסי קבלת שבת עם אבא ואבא של שבת או אמא ואמא של שבת, משפחות חד מיניות סובלות מאפליה: בני זוג חד מיניים לא יכולים להינשא זה לזה או זו לזו, לא בכל מקום עבודה בני הזוג מקבלים הטבה שזוגות סטרייטים מקבלים, לא כל מקום מעניק להם הנחת משפחה, ועל אימוץ ילדים אין מה לדבר בכלל.
    
נכון, יש כאלה שאפילו מקנאים בהם, שהרי זוגות חד מיניים שרוצים להינשא לא צריכים לעבור את התהליך ברבנות ויכולים לעשות טקס אזרחי כראות עיניהם, אך כדי לקבל הכרה מלאה בנישואיהם עליהם להרחיק אל מעבר לים, למדינות באירופה או באמריקה שמאפשרות נישואים חד מיניים גם למי שאינו מתגורר בתחומי המדינה, כמו למשל דנמרק, הולנד, בריטניה, ארה"ב או קנדה, ורשימת המדינות המתירה זאת רק הולכת וגדלה. לאחר מכן הם יכולים לגשת עם תעודת הנישואים למשרד הפנים, שמחויב להכיר בנישואיהם בעקבות בג"ץ שהוגש נגד מנהל האוכלוסין במשרד הפנים.
 
אך לא לכולם יש את הסכום הדרוש לכך. זוגות חד מיניים יכולים לכרות בינם הסכם מחייב בנוגע ליחסיהם, הסכם בו הם מגדירים את זכויותיהם וחובותיהם כמו למשל בנושא גידול הילדים או תשלום מזונות, על מנת למנוע בעיות בעתיד במקרה של אי הסכמות או פירוק התא המשפחתי וכן לסייע להתנהלותו התקינה של התא.
 
חשוב לציין כי החברה בישראל הולכת ומתקדמת ביחסה כלפי הומואים ולסביות, אולם קבוצת הטרנסג'נדרים, אנשים ששינו את מינם מאישה לגבר או מגבר לאישה,  סובלת מאפליה מגדרית, המונעת מהם לקבל את מה שמגיע להם או את מה שחברי הקהילה יכולים לקבל על רקע כישוריהם, יכולותיהם או תנאיהם, אך ורק בגלל המגדר שלהם.
 
עורכת הדין ליאת שטיינברג מומחית ובקיאה בנושא נישואים חד מיניים בישראל, ולכן מומלץ לפנות אליה כדי להסדיר את החובות והזכויות של בני הזוג במערכת המשפחתית החד מינית. בין אם אתם זוגות חד מיניים שמעוניינים להסדיר את יחסיכם באופן רשמי ובין אם אתם סובלים מאפליה מגדרית וצריכים סיוע משפטי, פנו אלינו בצוות "בדרכי" כדי שתוכלו לישון טוב בלילה, בידיעה שזכויותיכם נשמרות בכל מצב.
 

הסכם "שומר גוף"

הינו סימן מסחר רשום.

צור קשר: