עשרות אלפי זוגות חד מיניים בישראל מעוניינים להקים משפחה ולהביא ילדים לעולם. אולם בישראל זוגיות חד מינית אינה זוכה להכרה מלאה ובני הקהילה סובלים מאפליה על רקע נטייתם המינית. זאת בשל העובדה כי בישראל לא קיים חוק נישואים חד מיניים, וכך חברי הקהילה אינם יכולים להינשא זה לזה או זו לזו.
 
מה רצונם של חברי קהילה הומו לסבית? הם מעוניינים לממש את אהבתם ואת התא המשפחתי שלהם, מבלי לנדוד אלפי קילומטרים אל מעבר לים, למדינות באירופה או באמריקה שמאפשרות נישואים שכאלו גם למי שאינו מתגורר בתחומי המדינה. ישנה רשימה הולכת וגדלה של מדינות עם חוק נישואים חד מיניים שמאפשר לכל מי שמעוניין בכך להינשא במדינה גם אם הוא לא מתגורר בה, כמו למשל דנמרק, הולנד, בריטניה, ארה"ב או קנדה, ומדינות נוספות. לאחר מכן הם יכולים לגשת עם תעודת הנישואים למשרד הפנים, שמחויב להכיר בנישואיהם בעקבות בג"ץ שהוגש נגד מנהל האוכלוסין במשרד הפנים.
 
עוד אפשרות למימוש זוגיות חד מינית בישראל היא להיחשב לידועים בציבור, מעמד חוקי הדומה לאלה של זוגות נשואים. במצב כזה כדאי לכרות הסכם מחייב בנוגע ליחסים בין בני הזוג, הסכם שמגדיר את זכויותיהם וחובותיהם כמו למשל בנושא גידול הילדים או תשלום מזונות, על מנת למנוע בעיות בעתיד במקרה של אי הסכמות או פירוק התא המשפחתי.
 
אחד הנושאים הבוערים בכל מה שקשור לענייני זוגיות חד מינית הוא נושא הילדים. חברי קהילה הומו לסבית אינם יכולים לאמץ ילדים או לעבור הליך פונדקאות בארץ והאפשרויות העומדות בפניהם להבאת ילדים הן או הסכמה בין גבר ואישה בישראל לעבור ביחד הליך של הורות משותפת, או פונדקאות בחו"ל. בכל מקרה מדובר בהליכים מורכבים משפטית שחייבים להסדיר את כל החובות והזכויות של כל הצדדים אחד כלפי השני וכמובן כלפי הילדים.
 
אם אתם מנהלים זוגיות חד מינית וצריכים כל סיוע משפטי בכל תחום, עורכת הדין ליאת שטיינברג מומחית ובקיאה בנושא בישראל, ולכן מומלץ לפנות אליה כדי להסדיר את החובות והזכויות של בני הזוג במערכת המשפחתית החד מינית. פנו אלינו בצוות "בדרכי" כדי שתוכלו לישון טוב בלילה, בידיעה שזכויותיכם נשמרות גם כשאתם מאוהבים, וגם במקרה הפחות נעים של פרידה.
 

הסכם "שומר גוף"

הינו סימן מסחר רשום.

צור קשר: