בעוד שמדינות רבות בעולם המערבי מכירות בזו אחר זו בנישואים חד מיניים או בברית הזוגיות עבור זוגות חד מיניים, בישראל לא מכירים בזוגיות חד מינית, בין אם מדובר בשני גברים או בשתי נשים. בשל כך זוגות חד מיניים נאלצים להתמודד עם קשיים רבים כדי לקבל זכויות שוות לאלו שמקבלים בני זוג גבר ואישה.
 
על מנת לממש זוגיות חד מינית, בני הזוג צריכים להינשא במדינה שמאפשרת זאת, כמו למשל דנמרק, הולנד, בריטניה, ארה"ב או קנדה, ומדינות נוספות. בעקבות בג"ץ שהוגש נגד מנהל האוכלוסין במשרד הפנים, המדינה מחויבת להכיר בנישואים חד מיניים שנערכו במדינה אחרת שמכירה בכך.
 
אם בני הזוג לא מעוניינים להרחיק אלפי קילומטרים מכאן על כל ההוצאות הכרוכות בכך, הם יכולים להיחשב לידועים בציבור, ובכך להשוות את מעמדם החוקי למעמד דומה לאלה של זוגות נשואים. על מנת למנוע בעיות בעתיד במקרה של אי הסכמות או פירוק התא המשפחתי, כדאי לכרות הסכם מחייב בנוגע ליחסים בין בני הזוג, הסכם שמגדיר את זכויותיהם וחובותיהם כמו למשל בנושא גידול הילדים או תשלום מזונות.
 
בעוד שהומואים ולסביות נהנים מחברה שהולכת ונפתחת כלפיהם ומוכנה לתת יותר ויותר זכויות, קבוצת הטרנסג'נדרים סובלת מאפליה מגדרית, המונעת מהם לקבל את מה שמגיע להם או את מה שחברי הקהילה יכולים לקבל על רקע כישוריהם, יכולותיהם או תנאהם, אך ורק בגלל המגדר שלהם. יש גברים שרואים את המגדר שלהם כגברים ולעומת זאת ישנם גברים שנולדו כך מבחינה אנטומית, אך מבחינה פנימית הם חשים כנשים לכל דבר, ופועלים לשינוי מינם. הדבר קיים כמובן גם בכיוון ההפוך. אפליה מגדרית פועלת נגדם, כמו שהיא פועלת כנגד נשים יותר מאשר כנגד גברים.
 
כמו כל זוגיות חד מינית אחרת, טרנסנג'דרים סובלים מאפליה ממסדית רחבה, שממשיכה למרות פסיקות של בתי המשפט המאלצים את המדינה לשנות את דרכיה והשקפותיה. ואיפה שהמדינה לא קיימת בשבילכם - אנחנו קיימים. משרד "בדרכי" מסייע לחברי קהילת הלהט"ב לקבל את מה שמגיע להם על פי החוק. אנחנו חודרים את הקירות האטומים, שמחים להעניק ייעוץ משפטי ונענה על כל שאלה. אתם רק צריכים להשאיר פרטים באתר ואנחנו נחזור אליכם ונסייע לשבור את החומות.

הסכם "שומר גוף"

הינו סימן מסחר רשום.

צור קשר: