אחד העימותים הגדולים ביותר הן בישראל והן בעולם המערבי בכלל, בין השמרנים לליברלים, מתנהל בכל הקשור ליחס כלפי קהילה הומו לסבית. בזמן שהליברלים במערב וכן בישראל, מקבלים את הקהילה, משווים את זכויותיה לזכויות של כלל האנשים, בפרט בכל הקשור לנישואים ואימוץ ילדים (אלו הנושאים הנחשבים החריפים ביותר בתחום), הרי שהקהילה השמרנית נלחמת מנגד ומבקשת שלא להעניק זכויות אלו.

מבחינת הליברלים, זה אך ברור שקהילה הומו לסבית זכאית לכל הזכויות כמו כל קהילה אחרת, שכן זכותו של כל אדם להחליט את מי הוא אוהב ועם מי הוא מתחתן, על המדינה ועל החברה לקבל כל אחד ולא לשפוט, להעניש או לאפלות אנשים על רקע נטייתם המינית. לעומת זאת הקהילה השמרנית, אשר לא פעם רואה את מקורות הקיום של האדם מקבלים הצדקה מן הדת, אינה רואה זאת כך ולכן היא סבורה שעל הקהילה ההומו לסבית שלא לקבל זכויות אלו ובוודאי לא את הזכות להינשא בצורה חופשית.

ויכוח זה, אשר יש לומר הוכרע בלא מעט מדינות, לפחות לעת עתה, לטובת הליברלים, נחשב לאחד הויכוחים החריפים ביותר בין שתי הגישות ויש הסבורים שזו תהיה המהפכה הגדולה של המאה ה-21. גם בישראל ויכוח זה קיים, כשמצד אחד הכנסת והממשלה מסרבות לחוקק חוקים שמתירים נישואים לטובת הקהילה ההומו לסבית וכן חוקים אחרים שאמורים להקנות זכויות מלאות לקהילה, ומנגד, בית המשפט העליון, לא פעם מקנה זכויות אלה בטענה שאם לא, הרי שמדובר בפגיעה בכבוד האדם וחירותו.

יש לומר שמצד אחד, חלה התקדמות עצומה בתחום משנות התשעים, הן בזכויות סוציאליות, וזכויות אחרות, כמו כן יש התקדמות בכל הנושא שקשור לילדים להורים חד מיניים, כולל אימוץ ועוד. ומצד שני, יש הסבורים שבשנים האחרונות ההתקדמות נעצרה, בזמן שהעולם המערבי הולך קדימה, ישראל נשארת מאחור. בזמן שגופים אזרחיים נאבקים הרי שדווקא הממשלה והכנסת עוצרים את ההתקדמות וגורמים לנזק לקהילה עצומה. יש לומר עוד, שמלבד הקהילה, הרי שקהל רחב מבחוץ תומך תמיכה נרחבת במתן זכויות מלאות, כולל זכויות להינשא.

אם אתם רוצים לדעת עוד על המאבק וכן אם אתם שייכים לקהילה הומו לסבית או טרנסגנדרים ומעוניינים בתמיכה משפטית, אתם מוזמנים לפנות אלינו אל בדרכי, ואנחנו נשמח לשרת אתכם מבחינה משפטית. נשמח לייצג ולעזור לכם בכל עניין ועניין. ניתן לפנות אלינו דרך המייל או בטלפון. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
ביטול צוואה הדדית

הסכם "שומר גוף"

הינו סימן מסחר רשום.

צור קשר: