בשנים האחרונות אנחנו רואים התקדמות עצומה בכל הקשור לזכויות ולתנאים של קהילה הומו לסבית בישראל. תהליך זה החל בשנות התשעים עם בג"צ דנילוביץ, במהלכו נקבע שחברת אל על מחוייבת לתת לבן זוגו של יונתן דנילוביץ עובד החברה את אותן זכויות שהיא מעניקה לבני זוג של עובדים סטרייטים, וכן עם ההחלטה בסוף שנות התשעים לבטל את החוק שקבע שביצוע יחסים הומוסקסואליים היא עבירה פלילית.

מאז כאמור חוקקו ושונו חוקים שאמורים להטיב עם הקהילה וכן בית המשפט קבע תקדימים שונים, בעיקר בכל הקשור לקשר בין הורים בני אותו מין לילדיהם וכן תנאים שקשורים לנושאים אחרים. עם הזמן השינויים חלחלו גם לתחום של טרנסגנדרים וכן לאגפים אחרים בקהילה.

השינויים נבעו מסיבות שונות, החל מהעובדה שהחברה השתנתה וקיבלה יותר ויותר את הקהילה ההומו לסבית, כמות האנשים אשר יצאו מהארון עלתה מה שהוביל לכך שנוצר צורך לא רק להכיר בהם אלא גם לאפשר להם לחיות בכבוד בדיוק כמו אדם אחר, כמו כן העולם השתנה ושינויים שהתרחשו במדינות שונות חלחלו גם לישראל. למרות שהמצב איננו מושלם גם היום, אין ספק שמעולם מצבה של הקהילה לא היה טוב כמו היום, לא מבחינה תרבותית, תקשורתית, חוקתית.

במהלך השנים עורכי דין רבים גם התמחו יותר ויותר בכל הקשור לזכויות קהילה הומו לסבית, והחלו לייצג את הקהילה באופן כללי וכן פרטים בודדים מתוכה במסגרת תביעות שונות. אומנם לא מדובר בהתמחות שקשורה ספציפית לקהילה אך היא כן קשורה לחוקים ולנושאים שיש יחס מסוים לתנאים ולזכויות שהקהילה מקבלת או לא מקבלת מהחברה. מבחינה דמוקרטית, ליברלית, חברתית, הרי שהיחס לקהילה הומו לסבית צריך להיות דומה כמו לכל קהילה ומגזר אחר, מיעוט או רוב, וכיום ישנה הסכמה שמדובר במהפכה החשובה ביותר של המאה -21. אם בעבר היו אלו מהפכות של מיעוטים אתניים, לאומיים, והמאה ה-20 היתה המהפכה של הנשים, הרי שבמאה ה-21, זו המהפכה של הקהילה ההומו לסבית ובפרט של טרנסגנדרים,  אשר עם הזמן יזכו לקבל את אותן זכויות כמו כל קהילה אחרת.

אנחנו בארגון בדרכי עובדים הרבה עם קהילה הומו לסבית במאבקם על קבלת זכויות ותנאים. עורכי הדין שלנו מתמחים בין היתר בתביעות גניבת זרע, תביעות פיצויים, הטרדות ועוד מגוון רחב של תביעות שקשורות לקהילה ובכלל. אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום ואנחנו נשמח לקבוע איתכם פגישה בהקדם.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
איך מוציאים צו ירושה

הסכם "שומר גוף"

הינו סימן מסחר רשום.

צור קשר: