אחת הטענות הרווחות היא, שאם המאה ה-20 היתה המאה של המיעוטים וקבוצות אתניות שונות, הרי שהמאה ה-21 תהיה המאה של הנשים וכן של הקהילה ההומו לסבית והטרנסג’נדרים. הטענה הרווחת היא, שיותר ויותר מדינות וכן עמים, בוודאי במערב, מקבלים את העובדה שיש אנשים אשר אוהבים בני או בנות זוג מאותו מין, וישנם לא מעט אשר נולדים כגבר או אישה אך אינם חשים כך ולכן הם מוגדרים כטרנסגנדר.

אותו מיעוט טרנסגנדר מתמודד, לצערנו הרב, עם לא מעט אפליה על רקע נטייה דתית וכן על אפליה מגדרית. הדבר נובע, במקרה הטוב מבורות או שמרנות ובמקרה הרע משנאה ורוע. זו הסיבה שאנחנו יכולים לראות יותר ויותר גורמים אשר מתמודדים עם תופעה זו ומבקשים להעלים אותה מהעולם, עם זה דרך התקשורת, דרך בתי המשפט, דרך מערכת החינוך וכמובן דרך הפרלמנטים ברחבי העולם.

אפליה מגדרית מוגדרת בצורה הבאה, החלטה למנוע מאדם מסוים לקבל את מה שמגיע לו או לחילופין את מה שהוא יכול לקבל על רקע כישוריו, יכולותיו או תנאיו, אך ורק בגלל המגדר שלו. כאן צריך להסביר מהו מגדר. בזמן שברור לכולם מהו מין האדם, שכן כולנו נולדים זכר או נקבה, הרי שכל אחד מאיתנו מגדיר את עצמו בצורה מסוימת מבחינה מגדרית. יש גברים שגם רואים את המגדר שלהם כגברים ולעומת זאת ישנם גברים שנולדו כך מבחינה אנטומית, פיזית, אך מבחינה פנימית הם חשים כנשים לכל דבר, מדובר כאמור בטרנסגנדר. אפליה מגדרית פועלת בעיקר נגדם, כמו שהיא פועלת כנגד נשים יותר מאשר כנגד גברים.

יש לציין, שמלבד אפליה מגדרית, מתמודדים טרנסנגדרים גם עם תופעות של אפליה ממסדית רחבה, בין היתר קושי ברישום נישואין במשרד הפנים, מאחר והמדינה לא מכירה בנישואי הקהילה ההומו לסבית. בשנים האחרונות יש התקדמות בתחום, שכן בית המשפט אילץ את המדינה וכן חברות שונות לקבל הגדרות של זוגיות, שאינן רק של גבר ואישה, ובכל זאת האפליה עדיין קיימת במוסדות רבים.

כאן אנחנו נכנסים לפעולה. משרד בדרכי עוזר לטרנסג’נדרים וכן לקהילה ההומו לסבית לקבל את מה שמגיע להם על פי החוק. מי שזקוק לייעוץ משפטי מוזמן לפנות אלינו, אנחנו נשמח לענות על כל שאלה, לייעץ וכמובן להעניק ייעוץ משפטי מלא. כל מה שצריך לעשות זה להשאיר פרטים באתר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
טרנסגנדרים

הסכם "שומר גוף"

הינו סימן מסחר רשום.

צור קשר: