רבים מאיתנו חושבים שאנחנו בכלל לא צריכים הסכם יחסי ממון עם תחילת החיים המשותפים עם בני הזוג. מסדרות הדרמה, סרטי הקולנוע והכתבות בעיתונות רובנו תופסים הגדרת יחסי ממון בין בני זוג כמשהו שרלוונטי רק לאנשים עשירים, בעלי נכסים רבים, וילות ויאכטות ברחבי העולם. מדובר בתפיסה שגויה והסכם יחסי ממון בין בני זוג מומלץ גם לזוגות בתחילת דרכם עם נכסים מעטים, מה שיאפשר בעתיד חלוקת רכוש צודקת והוגנת, ומניעת מחלוקות וסכסוכים עתידיים.
 
מה יש לכלול בהסכם יחסי ממון?
הסכם ממון מסדיר את כל מה שקשור בפן הכלכלי ביחסים בין בני הזוג. הוא כולל את חלוקת הרכוש שנצבר לפני הכניסה לחיי הנישואים וכן כיצד יחולק הרכוש המשותף שנצבר במהלך החיים המשותפים. ניתן לכלול בו גם חלוקת משמורת על הילדים, תשלום המזונות וחלוקת התשלומים הנוספים בין הצדדים. בחוזה קובעים בני הזוג חלוקת רכוש במקרה של פרידה ובכך תורם ליחסים בריאים בין בני הזוג, ללא חששות מכניסתם של אינטרסים כלכליים למערכת היחסים.
 
ניתן לחתום על הסכם יחסי ממון בין בני זוג לפני הנישואים, ואז ניתן לאשר את ההסכם אצל נוטריון או בבית הדין לענייני משפחה. זוגות שבוחרים לכרות הסכם שכזה לאחר שבאו בברית הנישואים, יכולים לאשר את ההסכם בבית המשפט בלבד.
 
לבד או אצל עורך דין?
עריכת הסכם יחסי ממון בין בני זוג היא מלאכה עדינה, רגישה ומורכבת, בעלת דקויות רבות, הן מבחינה משפטית והן מבחינה רגשית. לא מדובר בטופס שבלוני שמתאים לכל הזוגות באשר הם, אלא במסמך משפטי מקיף ומקצועי שחייב להיות ברור ומותאם לבני הזוג הספציפיים, כדי להימנע ממאבקים משפטיים במקרה של פרידה. בגלל שחשובה כאן התנהלות זהירה, יכולת גישור וניהול משא ומתן, מומלץ מאוד להיעזר בשירותיה של עורכת דין מקצועית ובעלת ניסיון רב בתחום דיני המשפחה.
 
לכן כדאי לפנות לעו"ד ליאת שטיינברג, שתנסח אתכם הסכם שימנע אפשרות לגירושין מכוערים. במשרד "בדרכי" אנו מכירים את כל הסוגיות הקשורות בהסכמים שכאלה ונעזור לכם להכין הסכם שניתן יהיה לממש ברגע האמת.

הסכם "שומר גוף"

הינו סימן מסחר רשום.

צור קשר: