משפחה חד מינית

משפחה חד מינית בישראל נאלצת להתמודד, נכון להיום, עם לא מעט קשיים בכל הקשור לזכויות המגיעות לה. בישראל נישואים חד מיניים אינם מותרים על פי החוק ולכן זוגות המעוניינים לחיות יחדיו ולהקים משפחה, נחשבים כידועים בציבור ולא כזוג נשוי לכל דבר. הכרתה של משפחה חד מינית באופן חלקי והעובדה שאיננה מוכרת על פי החוק במדינה מצריכה הכנת הסכם מיוחד, המגדיר את היחסים בין ההורים, בין בני הזוג החד מיניים, ואת המערך המשפחתי כולו. דבר זה יכול להיעשות בסיועה של עורכת הדין ליאת שטיינברג, המתמחה בתחום ובקיאה בכל הסוגיות המשפטיות הרלוונטיות לו.

אפשרויות ההורות הקיימות בפני זוגות חד מיניים
זוגות חד מיניים, בין אם אלו נשים ובין אם אלה גברים, יכולים לממש את הורותם במספר דרכים. הורות חד מינית או משפחה חד מינית, אפשרית במסגרת מערכת יחסים הטרוסקסואלית. ישנן כיום לא מעט משפחות חד מיניות כשאחד מבני הזוג מביא איתו אל המשפחה את ילדיו מנישואיו הקודמים או ממערכות יחסים קודמות. במקרים כאלה מדובר לרוב במשמורת משותפת, כלומר, הילדים מחלקים את חייהם בין שני בתים: בית האב ובית האם. אפשרות אחרת, שנפוצה גם היא בקרב זוגות של נשים, היא הזרעה מלאכותית. במקרה כזה בוחרת אחת מהשתיים להיכנס להיריון באמצעות תרומת זרע, בין אם של תורם אנונימי מבנק הזרע ובין אם של חבר קרוב.

בשנים האחרונות בוחרים זוגות חד מיניים רבים לקיים הורות משותפת שאיננה מתבססת על יחסי זוגיות. למשל, זוג לסביות הבוחרות להביא לעולם ילד יחד עם זוג הומוסקסואלים, או זוג הומוסקסואלים הבוחרים להביא ילד יחד עם אישה לסבית. משפחה חד מינית כזו מתבססת על הורות משותפת לרוב, שבה חולק הילד את חייו בין בתי הוריו הביולוגיים. אפשרות נוספת העומדת לרשות זוגות החיים במסגרת של זוגיות חד מינית, היא הפונדקאות, אולם זו איננה אפשרית עבורם בישראל. זוגות חד מיניים בוחרים לפנות לשירותי פונדקאות המוצעים בחו"ל כדי לממש את אבהותם ולהפוך להורים לילדים. נכון להיום, חוק הפונדקאות הישראלי מאפשר את הפונדקאות בארץ אך ורק לבני זוג שלא מאותו המין. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
ביטול צו ירושה

הסכם "שומר גוף"

הינו סימן מסחר רשום.

צור קשר: