בסופו של דבר זה קורה לכולם. מגיע הרגע העצוב ובו אנו נאלצים להתמודד עם לכתו מן העולם של אדם אהוב ויקר ללבנו. בתוך האבל וסערת הרגשות של אחרי הלוויה והשבעה מגיע שלב חלוקת הירושה. לא מדובר בעניין טכני וסטנדרטי בלבד, אלא בגורם שלעתים רבות מוביל לסכסוכים במשפחה. המשפחה שעדיין מצויה באבל, נקרעת בתוך המריבות על העיזבון. לכן תמיד מומלץ להיעזר בשירותיו של עו"ד ירושה.
 
כשהמוריש הותיר אחריו צוואה חלוקת הירושה פשוטה יותר. יש "ספר הוראות" מה לעשות עם עיזבונו של המנוח ופועלים לפי חלוקת ירושה על פי צוואה. אולם בהחלט לא נדיר מצב שבו המנוח כלל לא השאיר צוואה, ואז יש לפנות לחלוקת ירושה על פי דין. לפי דיני ירושה ללא צוואה בישראל, החוק מחלק את היורשים לשלוש רמות, שהם על פי הדין בני משפחתו של היורש, מי שהיה בן זוגו ובסדר יורד צאצאיו, הוריו והורי הוריו. זה רק נשמע מסובך, אבל לא ממש. הנה בקצרה שלוש רמות הירושה:
 
ברמה הראשונה כלולים ילדיו של המוריש וצאצאיהם, כלומר נכדיו. הירושה תתחלק שווה בשווה בין הילדים, ואם אחד מהם נפטר, חלקו של הילד יעבור לצאצאיו, כלומר נכדיו של המנוח מהילד הזה. אם למוריש אין ילדים או נכדים, העיזבון יחולק להוריו של המוריש וצאצאיהם, כלומר אחיו ואחיותיו של המוריש. גם במקרה זה החלוקה היא שווה. אם הוריו של המוריש אינם בין החיים, הסכום יחולק בין אחיו ואם אחד מהם אינו בין החיים - הסכום יועבר לאחייניו. אם גם ברמה הזאת אין למוריש יורשים, העיזבון יועבר לסביו וסבותיו של המנוח וצאצאיהם, כמובן גם כאן בחלוקה שווה. אם הם אינם בין החיים, הכסף יחולק לדודיו של המנוח.
 
עו"ד ירושה מומחה בכל מה שקשור לתחום דיני ירושה ללא צוואה ולכן ידע לפתור את כל הסיבוכים המשפטיים שעלולים לעלות בעת בקשה למתן צו קיום צוואה. צוות בדרכי מכיר את הפרטים הקטנים ביותר ויעמיד לשירותכם עו"ד ירושה מקצועית, אמינה ורגישה.
 
כשאתם נכנסים להליך בקשה למתן צו קיום צוואה, עו"ד ירושה יוכל להסדיר את הנושא במהירות וללא מטען רגשי מבחינתכם. אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר עוד היום לקבלת ייעוץ וליווי בכל שלבי התהליך, לשביעות רצונכם המלאה.
 

הסכם "שומר גוף"

הינו סימן מסחר רשום.

צור קשר: