חודש לאחר שאדם נפטר, כידוע, פותחים את הצוואה שלו ומגלים כיצד הוא החליט להוריש את נכסיו, רכושו וכספו. בדרך כלל, מצב זה לא אמור ליצור בעיה, שכן מרבית האנשים מורישים את כספם ורכושם לבני משפחתם. על כן, מי שזכאי לקבל אותם הם ילדיו או בת זוגתו (כמובן במידה ומדובר באישה, הרי שבן זוגה אמור לקבל את זה). החלוקה היא חמישים אחוז לבן או בת הזוג והשאר מתחלק שווה בשווה בין הילדים. אלא אם כן הוא החליט להוריש את זה אחרת.

יש מצבים בהם עלולה להיווצר בעיה ואז ניתן להגיש התנגדות לצו קיום צוואה. התנגדות זו יכולה להתקבל במספר מקרים, למשל, אם בעל הצוואה מחליט להוריש בצורה מסוימת את ירושתו ויש מי שחולק על כך. מצב זה יכול לקרות אם מדובר באדם חולה ואז יש חשש שהופעל עליו לחץ חיצוני לכתיבת צוואה בצורה מסוימת, כמו כן, ייתכן שמצב זה יווצר במקרה שמתגלה שבירושה חסר אדם מסוים או שנוספו אנשים מסוימים (דוגמא קלאסית היא בן או בת זוג ממערכת יחסים שנייה), ואז ניתן להגיש גם כן התנגדות לצו קיום צוואה.

מצב אחר בו מוגשת התנגדות לצו קיום צוואה הוא, כשמתברר שאין צוואה, ואז הירושה עוברת לילדים ולבן או בת הזוג באופן ישיר. אז על המדינה להודיע שקיימת ירושה ואין צוואה, ואם מישהו מעוניין הוא יכול להגיש התנגדות לקיומה. במקרה כזה, ייתכן שגורם חיצוני יגיש התנגדות. למשל, נושים של אחד היורשים או במצב רגיש יותר, ייתכן שבן משפחה מדרגה ראשונה שאיננו מוכר ועל כן איננו מקבל חלק מהירושה, ידרוש את חלקו.

במצב הזה ימונה על ידי בית המשפט גורם אחראי על הצוואה. מינוי מנהל עזבון נועד למנוע מצב שיתבצע כל שימוש בירושה, בין היתר הברחות נכסים או כל דבר אחר שקשורים לירושה. בתום הדיון המשפטי בנושא יוחלט מה יתבצע עם הירושה, בהתאם לצוואה או במידה ואין צוואה, בהתאם להחלטת השופט על פי כל מה שנאמר במהלך הדיון.

לסיום, אם אתם מחפשים מידע נוסף בנושא וכן ייצוג משפטי, אתם מוזמנים לפנות אלינו בדרכי. משרד אשר מעניק תמיכה ועזרה משפטית במגוון נושאים בין היתר בנושא צוואות וירושות. ניתן לפנות אלינו עוד היום בכל שאלה ועניין. הצוות שלנו ישמח לעמוד לרשותכם ולעזור לכם בכל נושא ונושא. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
טרנסגנדר

הסכם "שומר גוף"

הינו סימן מסחר רשום.

צור קשר: