כרטיס "שומר גוף" לדוגמא:
 
כמו לא מעט דברים שקשורים ליחסים במשפחה גם בתחום הירושה, ישנם שני מסלולים להוצאת צו בנושא, מסלול אחד הוא דרך בית המשפט האזרחי ומסלול שני הוא הגשת צו ירושה ברבנות.

צו ירושה בשונה מצו קיום צוואה, לא בא לקבוע כיצד יחלוק הרכוש של הנפטר אלא הוא בא לקבוע מי המוטבים אשר יכולים ליהנות מהירושה, את הירושה עצמה מחלקים על פי מה שנקבע בחוק הירושה.

בשביל להוציא צו ירושה, ניתן כאמור לפנות אל בית המשפט האזרחי ואל הרשם לענייני ירושה וכן אל בית הדין הרבני, אשר כמו במקרים אחרים, ההחלטה היכן תתבצע הבקשה, היא על פי היכן נפתח התיק קודם, אם הוא נפתח קודם בבית הדין, שם היא תתקבל. לרוב הפנייה לבית הדין הרבני נעשה מסיבות דתיות אך גם מסיבות אחרות. יש לציין שבשביל שהטיפול יתבצע בבית הדין הרבני, צריך רשם הירושות לאשר שאכן שם היא תתבצע (הוא יכול לטעון שהפניה לבית הדין לא נעשתה מתום לב ולכן הוא לא מאשר זאת). מן הסתם, הטיפול בבית הדין הרבני נעשה על פי עקרונות הדת וההלכה ולכן מי שחושב ששם הוא ימצא אוזן קשבת לדבריו, הוא יבחר לפנות לשם.

בכל מקרה של הגשת בקשה לצו ירושה, לא משנה אם זה צו ירושה ברבנות או בבית משפט אזרחי, הרי שניתן במהלך התהליך להגיש התנגדות לצו ירושה, כלומר דרישה להסיר מוטב מסוים מהצו בטענות שונות או להגיש בקשה לתיקון צו ירושה, שזה אומר להוסיף, להסיר או כל דבר אחר. הבקשות ייבחנו על פי העדויות שיגישו הצדדים השונים שקשורים לתיק ועל פיהן יקבע האם באמת יש לקבל את הבקשה או לא.

חשוב לומר, צו ירושה ברבנות כמו צו ירושה בבית משפט רגיל, הוא עניין שלוקח זמן, ולכן הרבה פעמים, במידה וזה אפשרי, מוטב להגיע להסכמות מחוץ לבית המשפט או בתהליך מהיר מול הרשם, על מנת שיהיה ניתן לחלק את הירושה בהקדם ולהמשיך הלאה במקום להתעכב בתהליך בירוקראטי ארוך.

לסיום, אם אתם רוצים לדעת עוד על תהליך הגשת צו ירושה ברבנות וכן בבתי משפט אזרחיים, אתם מוזמנים לפנות אלינו ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם. ארגון בדרכי מתמחה בתהליכים של הגשת בקשות לצווי ירושה, התנגדות לצו ירושה, בקשות לתיקון ועוד. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר דרך האתר או בטלפון ואנחנו נטפל בעניינכם בהקדם. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:

משפחות חד מיניות

הסכם "שומר גוף"

הינו סימן מסחר רשום.

צור קשר: