כשאדם נפטר ויש לחלק את עזבונו, יש להוציא צו ירושה, שזהו צו משפטי מטעם הרשם לענייני ירושה שמסדיר את חלוקת העיזבון של אדם שנפטר. אולם אם מדובר בירושה שאינה כסף או רכוש בלבד, אלא כוללת גם נדל"ן ומקרקעין, יש לבצע הליך שנקרא רישום ירושה בטאבו.
 
רישום ירושה בטאבו מסדיר את זכויותיהם של היורשים בנכס המקרקעין ובכך מונע בעיות עתידיות בינם לבין עצמם או עם צדדי ג' למיניהם אם אלה יבואו וידרשו זכויות על הנכס. הדבר חשוב במיוחד אם בכוונתם למכור את הנכס וליהנות משוויו הכספי. הדבר לא ניתן לביצוע אם התהליך לא בוצע. כדי לבצע אותו נכון וללא טעויות שיגררו הוצאות נוספות ובזבוז זמן, מומלץ להסתייע בשירותיו של עורך דין המתמחה בתחום, כמו למשל עורך דין לענייני ירושה.
 
גם במקרה שהמנוח השאיר צוואה מפורטת ומדוקדקת, היורשים לא חייבים לכבדה ויכולים לשנות את אופן חלוקת העיזבון ביניהם. ישנן כמה אפשרויות לכך, אחת מהן נקראת הסכם בין יורשים. בהסכם זה יכולים היורשים לשנות לחלוטין את צו הירושה ולחלק את הרכוש ביניהם על פי רצונם. דוגמה לביצוע הסכם בין יורשים, למשל במקרה שבו ליורש אחד כבר יש דירה אך הוא צריך רכוש מסוים, וליורש השני אין דירה ואין לו צורך במה שהוא ירש. השניים יכולים לבצע הסכם ולחלק את הרכוש אחרת ביניהם. בכל מקרה עליהם לבצע רישום ירושה בטאבו, על מנת שיוכלו לעשות שימוש בנכס או לממשו.
 
עריכת צוואות ומימושן היא אינה דבר פשוט. מדובר בהליך משפטי שמטרתו לכבד את רצון המנוח תוך התחשבות באנשים שהניח אחריו. לכן כשאתם צריכים להתמודד עם כל מה שכרוך בחלוקת עיזבון כולל רישום ירושה בטאבו, מומלץ להסתייע בשירותיו של עורך דין לענייני ירושה.
 
אם אתם רוצים לדעת עוד כל מה שקשור לירושות, עיזבונות וחלוקתם , אל תהססו לפנות למשרד בדרכי. נשמח לעמוד לרשותכם בטלפון, לענות לכם על כל שאלה ולהציע לכם עזרה בכל תחום ובכל עניין שקשור לנושא מתוך הבנה עמוקה של הנושא, על מנת שרצונכם ימולאבלי שום מקום לטעויות.
 

הסכם "שומר גוף"

הינו סימן מסחר רשום.

צור קשר: