רישום צוואה

רישום צוואה מצריך ניסיון, הכרות רבה עם התחום, ידע מקצועי רב וגם לא מעט רגישות. ניסוחה של הצוואה איננו הליך פשוט וחשוב שיעשה בעזרת עו"ד המתמחה בתחום, כמו עורכת הדין ליאת שטיינברג. רישום נכון של צוואה יכול למנוע סכסוכים או מחלוקות עתידיות, הקשורות אל הצוואה ואל אופן חלוקת הנכסים המופיעים בה. רישום צוואה על פי כל הכללים ותוך התייחסות לכל הסוגיות המשפטיות הרלוונטיות לכך וצרכיו של הלקוח, בעל הצוואה, נעשה אל מול הרשם לענייני ירושה והוא מבטיח כי כל הכתוב בה ישקף את רצונותיו של הכותב ויבטיח שמירה על זכויותיהם של יורשיו.

חשיבותו של צו ירושה
קיומה של הצוואה, לאחר לכתו של הכותב אותה, מבטיחה, כאמור, שמירה על רצונותיו של הנפטר ועל זכויותיהם של יורשיו. הגשת בקשה לצו קיום צוואה נעשית לאחר מותו של הכותב ובדרך כלל על ידי בני משפחתו הקרובים היודעים על רישומה. לאחר מותו, יש להסדיר את הירושה שהותיר אחריו הנפטר וליישם אותה בפועל – לחלק את נכסיו בין היורשים המוזכרים בה. הדבר פשוט וקל יחסית כשאכן ישנה צוואה, אולם במקרים בהם אין צוואה יש להוציא צו ירושה המתייחס לחלוקת רכושו של הנפטר כפי שקבע החוק. מדובר בהליך לא פשוט, האורך זמן רב יחסית וגם מצריך התמודדות מול גופים שונים, לרבות בית המשפט ובמיוחד כשמתגלים סכסוכים או מחלוקות בין היורשים. 

רישום נכון של צוואה
רישום צוואה הנעשה בעזרת עו"ד המתמחה בתחום הצוואות והירושות מונע סכסוכים ומחלוקות עתידיות ומאפשר התנהלות "חלקה" יותר בין הצדדים המעורבים בכך ושמירה על שלמות משפחתו של הנפטר. מי שרוצה לדעת כמה עולה לעשות צוואה יכול לפנות לעו"ד בתחום ולבדוק את העלויות הכרוכות בכך. במקביל, בעזרת עורך הדין יוכל המתעניין גם ללמוד מעט על הנושא ובבוא היום לכתוב צוואה, אותה ניתן יהיה ליישם לאחר מותו. רישום צוואה בצורה נכונה נעשה לאחר הבנת צרכיו המדויקים של הכותב והעלאתם על הכתב. את הצוואה ניתן לרשום בכל שלב ולהפקידה ישירות אצל עורך הדין, המייצג את הכותב. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
הסכם לחיים משותפים

הסכם "שומר גוף"

הינו סימן מסחר רשום.

צור קשר: